Hazır giyim üreten işletmelerde yardımcı malzeme ve aksesuarlardan kaynaklanan sorunların saptanması
- Tez No: 52523
- Danışmanlar: DOÇ. PERİHAN LOKMANOĞLU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 1996
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 140
Özet
Bu çalışmada, Türkiye'de üretilen yardımcı malzeme ve aksesuarların, hazır giyim sektörünün talebini karşılama durumunun tespiti üzerinde durulmuş ve bunlardan kaynaklanan sorunların saptanmasına çalışılmıştır. Bilinci bölümde genel olarak hazır giyim endüstrisi hakkında bilgi verilerek, çalışma konusunun sektör açısından önemi vurgulanmıştır. ikinci bölümde kavramsal çerçeve ve literatür incelenerek konuyla ilgili bilgiler aktarılmıştır; ayrıca çalışmayla ilgili kaynaklara yer verilmiştir. Üçüncü bölümde uygulamaya yönelik bir çalışma olan araştırmanın yöntemi hakkında bilgi verilmiştir. Dördüncü bölümde ise uygulama sonucu elde edilen bulgular hem kendi içerisinde hem de eldeki literatürlerle ilişki kurularak tartışılmış ve bir sonuca ulaşılmaya çalışılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this study, auxiliary materials and accessories produced in Turkey, which ready making plants demand have been researched and the problems have been tried to evaluate. In the first section, textile and garment industry has been generally discussed, and the importance of the research in this sector has been determined. In the second section, theoretical frame and the bibliography since the direct literature about the study has not been found, the indirect literature has been used. In the third section the method of the research has been determined the research has been determined. In the last section the results of the research has been discussed in relation with the findings of the study and the literature, and has been reached to a conclusion. II