Yangın sigortası sözleşmesi
Fire insurance contract
  1. Tez No: 525534
  2. Yazar: NÜLİFER AY
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. SEDA ÖKTEM ÇEVİK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sigortacılık, Insurance
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sermaye Piyasası ve Ticaret Hukuku Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 124
Özet
Yangın Sigortası Sözleşmesi konulu çalışmamızda, sigorta kavramı ve sigorta sözleşmeleri genel olarak anlatılmış ve zarar sigortalarından olan yangın sigortası sözleşmesinin, şekli, hukuki niteliği, sigorta sözleşmeleri tasnifi içindeki yeri ile yangın sigortası türleri incelenmiştir. Ayrıca, yangın sigortası rizikoları hakkında bilgi verilerek, tarafların hak ve yükümlülükleri ile sözleşmenin sona erme şekilleri, doktrin ve Yargıtay kararları dikkate alınarak açıklanmıştır.
Özet (Çeviri)
In our thesis named Fire Insurance Agreements we explained terms of insurance and insurance agreements in general. Then we explained the character of the fire contract and form of it and it's classification among all other insurance agreements and then types of loss insurance agreements. Additionally we explained the risk clauses of Fire Insurance Agreements and then rights and responsibilities and termination types of it according to the Suprime Court decesions and doctrine.