Tarih öğretmeninin eğitimsel amaçları
  1. Tez No: 52591
  2. Yazar: ŞAFAK KONTAŞ
  3. Danışmanlar: DOÇ.DR. MUSTAFA SAFRAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, Tarih, Education and Training, History
  7. Yıl: 1996
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 71
Özet
ÖZET Burada kullanılan modelin tümü şöyledir; öncelikle bütün tasarı ayrıntılı olarak izah edilir verili içeriğin genel bir tanımı yapılır. Sonra dört ana bölüm arasındaki ilişkiler gösterilir. Daha sonra her bölüm bağımsız olarak açıklanır ve her biri için eğitimsel amaçlara uygun örnekler sağlanır. Hiçbir durumda bu örneklerin örnek olmaktan daha başka bir şey olması beklenemez. Hiç bir girişim detaylı olmak için yapılmaz. Amaçların her bir grubu, kategorisinin temsilcisi olarak amaçlanır ve örneklerin çalışılması öğretmenlerin öğrencilerine ve onların okul durumlarına uygun olan diğer amaçların oluşturulmasında öğretmenlere hem rehberlik edeceği hem de teşvik edeceği ümit edilmektedir.
Özet (Çeviri)
SUMMARY The overall pattern used here is this. Firs the whole framework is set out and a general description of its content given. The connections between the four main parts are then demonstrated. Next, each par is explained separately and, for each, examples of relevant educational objectives are provided. In no case are these examples meant to be more than examples: no attemps is made to be exhaustive. Each set of objectives is intended to be representative of its category, and it is hoped that study of the examples will both inspire and guide teachers in the framing of other objestives appropriate to their own pupils and to their own school situation.