Matris dönüşümleri ve 𝜶. dereceden 𝝀−istatistiksel yakınsaklık
Matrix transformations and 𝝀−statistical convergence of order 𝜶
  1. Tez No: 528586
  2. Yazar: ÖZLEM KOYUN
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ HACER ŞENGÜL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Siirt Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Matematik Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 39
Özet
Bu çalışma beş bölümden oluşmuştur. Birinci bölümde, konunun tarihi geçmişi verilmiştir. İkinci bölümde, temel tanım ve teoremler verilmiştir. Üçüncü bölümde, dizilerin bazı sınıfları arasında matris dönüşümleri incelenmiştir. Dördüncü bölümde, bir dizinin 𝜆, 𝑁𝑞̅−istatistiksel yakınsaklığı incelenmiş ve 𝐴 nın 𝐶(𝜇) operatörü ve Cesáro operatörü olması durumunda elde edilen sonuçlar verilmiştir. Beşinci bölümde, 0
Özet (Çeviri)
This study is composed of five parts. In the first chapter, the history of the subject is given. In the second chapter, basic definitions and theorems are given. In the third chapter, matrix transformations between some classes of sequences are examined. In the fourth chapter, 𝜆, 𝑁𝑞̅− statistical convergence of a sequence is examined and obtained results in cases of when A is the operator 𝐶(𝜇) and the Cesáro operator are given. In the fifth chapter, new conceptes are defined as (𝜆,𝐴)−statistical convergence order 𝛼 and strong (𝜆,𝐴)−summability of order 𝛼 for 0