Risk değerlendirme ve sağlık kurumları
Risk assessment and health institutions
  1. Tez No: 529233
  2. Yazar: AHMET ASLANCAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. EBRU KARAMAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sağlık Kurumları Yönetimi, İşletme, Health Care Management, Business Administration
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Hastane ve Sağlık Kur. Yön. Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 106
Özet
Ülkemizde son dönemlerde meydana gelen iş kazaları toplumun her kesiminde büyük bir üzüntü ile karşılanmakta, maddi ve manevi olarak derin yaralar oluşturmaktadır. Haziran 2012 tarihinde çıkarılan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, bu iş kazalarını minimum düzeye indirgemek için gerekli tedbirleri alma hususunda, tüm işverenlere büyük bir sorumluluk yüklemektedir. Bu kanun ile birlikte tüm işletmeler, iş güvenliği açısından ortaya çıkabilecek tehlike ve riskleri analiz ederek, kabul edilebilir seviyelerde tutabilmek için alınması gereken tüm önlemleri almak zorundadırlar. Sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamının oluşturulması, birey ve işyerleri için günlük hayatın öncelikli şartıdır. İş sağlığı ve güvenliği için alınacak tedbirler, işyerlerinin daha güvenli, çalışanların ise daha mutlu ve huzurlu, işletmelerinde daha etkin ve verimli olabilmesi için bir öncelik olarak görülmelidir.
Özet (Çeviri)
Occupational accidents occurred in recent years in our country in every sector of society is met with great sadness, constitutes the material and spiritual wounds as deep. Enacted in June 2012 6331 No. of Occupational Health and Safety Act, with regard to taking the necessary measures to minimize the extent of this work accident, imposes a great responsibility on all employers. Under this law, all businesses together, analyzing hazards and risks that may arise in terms of job security, must take all necessary precautions to be taken in order to keep within acceptable levels. The creation of healthy and safe working environment is a priority requirement of daily life for individuals and businesses. Occupational health and safety measures to be taken to, workplaces safer, and happier employees and peaceful, the company should be seen as a priority in order to become more effective and efficient.