Nohudun erişte kalitesine etkisi
Effect of chickpea on quality of noodles
  1. Tez No: 530213
  2. Yazar: AYŞEGÜL KAYA
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ALİ YILDIRIM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Gıda Mühendisliği, Food Engineering
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Harran Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Gıda Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 137
Özet
Bu çalışmada erişte üretiminde tam buğday unu, rafine buğday unu ve rafine buğday ununa ilave olarak %10 ve %20 oranlarında nohut unu kullanılmıştır. Nohut ununun eriştenin kimyasal, fizikokimyasal, pişme, reolojik özeliklerine etkisi araştırılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this study, whole wheat flour, refined wheat flour and refined wheat flour were added in addition to 10% and 20% of chickpea flour in noodle production. The effects of chickpea flour on the chemical, physicochemical, cooking and rheological properties of the wheat flour were investigated.