Küme değerli fonksiyon uzayları üzerindeki operatörler ve bazı uygulamaları
The operators on the set valued function spaces and some applications
- Tez No: 535404
- Danışmanlar: PROF. DR. YILMAZ YILMAZ
- Tez Türü: Doktora
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2019
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İnönü Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 141
Özet
“Küme Değerli Fonksiyon Uzayları Üzerindeki Operatörler ve Bazı Uygulamaları”isimli bu tez çalışmasının ilk bölümünde interval analizi ile ilgili literatür özeti verilmiştir. Ayrıca bu çalışmanın uygulama alanlarından bahsedilmiştir. İkinci bölümde, daha sonraki bölümlerde kullanılacak olan temel tanım ve teoremler verilmiştir. Ayrıca 1≤p
Özet (Çeviri)
In the first chapter of this study entitled“The Operators on the Set Valued Function Spaces and Some Applications ”a summary of the literature related to the interval analysis is given. Further, the application areas of this study are presented. In the second chapter, some fundametal definitions and theorems used in the next chapter are given. Morever, the spaces L^{p}(R),1≤p