Esnek topolojik gruplar üzerine
On soft topological groups
  1. Tez No: 536051
  2. Yazar: MEHMET ERSÖZ
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ NAZMİYE ALEMDAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Erciyes Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
Özet
Bu tez çalışmasında esnek küme, esnek grup, esnek normal altgrup, esnek grup homomorfizmi, esnek topoloji, esnek topolojik uzay, esnek topolojik grup kavramları verilip, Nazmul ve Samanta'nın makalesinden yola çıkılarak esnek topolojik esnek grup, esnek topolojik esnek normal altgrup yapıları incelenmiştir. Bu tez üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde esnek küme ile ilgili bazı temel kavramlar, teoremler ve bunlarla ilgili örnekler verilmiştir. İkinci bölümde esnek grup, esnek normal alt grup, grup homomorfizmi, topolojik grup, esnek topoloji ve esnek topolojik uzay konuları verilmiştir. Üçüncü bölümde ise esnek topolojik esnek grup, esnek topolojik esnek normal altgrup ve temel homomorfizm teoremi verilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this paper notions of soft set, soft group , soft normal subgroup homomorphism of soft group, soft topology, soft topological space, soft topological group are explained and soft topological soft group, soft topological soft normal subgroup are studied based on the article of Nazmul and Samanta. This thesis has three section. In first section some fundamental about soft set, theorems and examples about soft set, theorems and examples about them are given. In second section, the concepts of soft group, soft normal subgroup, homomorphism of group, topological group, soft topology and soft topological space are given. In third section soft topological soft group, soft topological soft normal subgroup and basic homomorphism theorem are given.