Document image processing
Belge görüntüleme sistemlerinin işletmesi
- Tez No: 53961
- Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. ÖMER YEDEKÇİOĞLU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 1996
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Koç Üniversitesi
- Enstitü: İşletme Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 33
Özet
ÖZ Bu çalışmada Belge Görüntüleme Sistemlerinin tekneleri incelenmiştir. Bu çok önemli teknoloji gelecek nesil informasyon sistemlerinin önemli bir parçasi olacaktir. Bu tezin amacı informasyon sistemleri kullanıcılarına bu teknolojinin olanaklarını göstermek ve aynı zamanda bu teknolojinin uygulanmasında yardımcı olacak prosedürleri kullanıcıların dikkatine sunmaktır. iv
Özet (Çeviri)
ABSTRACT This thesis introduces the fundamentals of document image processing (DIP). This important technology will probably become an integral part of future information systems. The goals of this thesis is to familiarize the user of information systems the possibilities of this technology and develop a step wise guide to implement such a system. III