İhtimal (Kısa Film)
Possibility (Short Film)
- Tez No: 542942
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ CENGİZ ASİLTÜRK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Sahne ve Görüntü Sanatları, Performing and Visual Arts
- Yıl: 2019
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Beykent Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Sanat Dalı
- Bilim Dalı: Sinema Televizyon Sanat Dalı
- Sayfa Sayısı: 33
Özet
Meryem resim yapmaktadır. Fonda sürekli çalan telefon sesi duyulur. Meryem kalkıp sigara yakar. Sonrasında çalan telefonu açar. Arayan arkadaşı Serap'tır. Serap, saatlerdir aradığını ve telefonunu neden açmadığını sorar. Geçmişe gideriz. Meryem salonda beklerken, eşi Arda gelir. Kavga etmeye başlarlar. Arda, Meryem'i iter ve gider. Meryem'in arkasından küfrederek bağırdığını duyarız. Meryem'in bağırmasıyla salonda Arda ile Meryem'in mutlu olduğu anların fotoğraflarını görürüz. Sonrasında tuvalde farklı bir resim görürüz. Tuvalin altında kan vardır. Kanı takip ettiğimizde Meryem'in bileğini kestiğini görürüz. Kafasını çevirdiği yerde Arda kanlar içinde yatmaktadır. Her şey başa dönmüştür. Meryem tuvalde yine resim yapmaktadır, sonrasında tekrar telefonla konuşur. Meryem, Serap'a yurt dışına gideceğini söyler. Bavulunu alır ve evden gider.
Özet (Çeviri)
Meryem paints on the canvas. We hear the phone ringing continuously in the background. She stands up and lights up a cigarette. Then she pick sup the phone. It is her friend Serap who has been calling. Serap says that she has been calling her for hour sand asks her why she did not pickup the phone. We go back to the past. As Meryem waits in the living room, her husband Arda comes in. As they start to fight, Arda pus has Meryem and leaves. We hear Meryem yelling and swearing after him. As she yells, we see the photos of them that we retaken while they were still happy. After wards we see a different painting on the canvas. There is blood under it. As we follow the blood stains we see that Meryem has cut her wrist. Whilst she was turning her head towards Arda, he liest here in blood. As it returns to the present time Meryem still paints on the canvas, then she takes the call and talks to Serap and tells her that she is going abroad. Meryem grabs her luggage and leaves the house.