(α,m)-konveks fonksiyonlar için hermite-hadamardtipli bazı integral eşitsizlikleri üzerine
On some integral inequalities of the hermite–hadamard type for (α,m)--convex functions
- Tez No: 543651
- Danışmanlar: PROF. DR. SELAHATTİN MADEN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2019
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Ordu Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 91
Özet
Bu tez çalışması dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde eşitsizlikler teorisinin tarihsel gelişimini veren bir giriş yapılmıştır. İkinci bölümde tezde kullanılan bazı tanım ve teoremler verilmiştir. Üçüncü bölümde (α,m)-konveks fonksiyonlar ve bu fonksiyonlarla ilgili bazı eşitsizlikler ele alınmıştır. Dördüncü bölümde sonuç ve öneriler verilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of four chapters. In the first chapter it is given an introduction historical development on inequalities theory. It is given some definitions and theorems which are used in this thesis in the second chapter. In the third chapter, it is given (α,m)- convex functions and some inequalities for (α,m)- convex functions. It is given results and propositions in the fourth chapter.