Sosyal medya pazarlamasının satın alma davranışı ve marka sadakatine etkisi üzerine bir uygulama
An application on impact of social media marketing on purchasing behaviour and brand loyalty
- Tez No: 545611
- Danışmanlar: DOÇ. DR. CANER DİNCER
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2019
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Galatasaray Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 131
Özet
Gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde sosyal medya kullanımı tüketiciler ve işletmeler arasında hızla artış göstermektedir. Geleneksel pazarlama faaliyetlerinin yerini sosyal medya pazarlaması almaya başlamıştır bu nedenle sosyal medya platformlarının önemi giderek artmaktadır. Bu çalışma, sosyal medya pazarlaması araçlarının tüketici satın alma davranışı ve marka sadakati üzerindeki etkisini araştırmayı amaçlamaktadır.
Özet (Çeviri)
With the developing technology, the use of social media is increasing rapidly among consumers and companies. Traditional marketing activities have been replaced by social media marketing, so the importance of social media platforms is increasing. This study aims to investigate the impact of social media marketing tools on consumer buying behavior and brand loyalty.