Lojistik regrasyon analizi ve uygulaması
  1. Tez No: 55095
  2. Yazar: ALİ ÜNAL
  3. Danışmanlar: DOÇ.DR. HASAN BAL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İstatistik, Statistics
  7. Yıl: 1996
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 65
Özet
LOJİSTİK REGRESYON ANALİZİ VE UYGULAMASI Yüksek Lisans Tezi Ali ÜNAL GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ NİSAN-1996 ÖZ Bu çalışmanın amacı, kesikli değişkenlerin çok sık görüldüğü verilerde lojistik regresyon analizini uygulamak ve gözlemleri verilerin yapısında bulunan gruplardan birine atayacak en iyi modele ulaşmaktır. Birinci bölümde, genel doğrusal regresyon analizi, ve ilgili kavramlar incelenmiştir, ikinci bölümde, iki gruplu lojistik regresyon analizi, tahmin yöntemleri ve tahminlerin etkinliği konusunda genel bilgi verilmiştir. Üçüncü bölümde, Meteorolojik verilere uygulanan iki grup lojistik regeresyon modeli, sonuçlan ve yorumu ele alınmıştır. Dördüncü bölümde, uygulama sonuçlan ve sonuçlara ilişkin tartışma konusuna yer verilmiştir. Bilim Kodu : 4060101 Anahtar Kelime: Lojistik Regresyon Sayfa Adedi :65 Tez Yöneticisi : Doç. Dr. Hasan BAL
Özet (Çeviri)
LOGISTIC REGRESSION ANALYSIS AND APPLICATION M.ScThesis Ali ÜNAL GAZİ UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY ApnI-1996 ABSTRACT The aim of this study is to apply the logistic regression analysis the data in which discreate variables were frequently observed and to attain to the best model for assigning the observations to the related groups. In the first section, general lineer regression analysis, and related consepts were examined. In the second section, general information about two groups logistic regression analysis estimation methods and effective of estimates were introduced. In the third section, two groups logistic regression model has been used for meteorological data and it's results and comments was given. In the fourth section the result of application and discussions about study were presented. Sicience code : 4060101 Key words : Logistic Regression Page number : 65 Adviser : Assoc. Prof. Hasan BAL II