Türk Silahlı Kuvvetleri Armoni Mızıkası'nın müzik eğitimine katkıları
  1. Tez No: 55136
  2. Yazar: A.SAİD KUTLU
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. RIDVAN SÜER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Müzik, Music
  7. Yıl: 1996
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 92
Özet
Bu araştırma, T.S.K. Armoni Mızıkası'nda uygulanmakta olan eğitim, öğretim durumunu saptamak ve gelecekteki faaliyetlerine katkıda bulunabilmek amacıyla yapılmıştır. Bu amaç doğrultusunda, daha önceki yıllara ait faaliyetleri, etkinlikleri ve müzik eğitimine katkıları incelenmiş, daha sonra da T.S.K. Armoni Mızıkası'nda çalışmış ve çalışmakta olan yönetici ve çabaların görüş ve önerilende alınarak bir değerlendirilmesi yapılmaya çalışılmıştır. Sonuçta; T.S.K. Armoni Mızıkası'nın etkilerini önceki yıllara nazaren daha zor yerine getirebildiği görülmüştür. Etkinliklerin daha verimli olabilmesi için yönetici ve çalıcılann, bu sorunları evreni oluşturan kişilerin ferdi gayretleri ile geliştirebileceklerine ilişkin görüş ve önerileri de ayrıca saptanmışlar. Anahtar Kelimeler T.S.K. Armoni Mızıkası
Özet (Çeviri)
This research was made in order to determine educational level in The Band of the Turkish Armed Forces and contribute to its activities in the future in order to reach to this goaLthe activities in the past and their effects and contribution were researced and then asking the point of views of the people who worked and have been working for the band I tried to analize them.As a result it was obsried that the Band has more dificulties than the past in order to fulfill its tasks.lt is obsered that in order to solve these problems admistrators and players should give effort individually. Key words Band of the Turkish Armed Forces