Yüzey parlatma makinası tasarım ve imalatı
- Tez No: 55245
- Danışmanlar: DOÇ.DR. GÜLTEKİN KAVUŞAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
- Yıl: 1996
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 49
Özet
YÜZEY PARLATMA MAKİNASI TASARIM VE İMALATI Yüksek Lisans (Master)Tezi Ayhan KOYUNCU GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ ARALIK 1996 ÖZ Aşındıncılar.bugünün endüstrisinde vazgeçilmeyen malzemelerdir.Aşındıncılar yüzeylerin temizlenmesinden yüzey kalitesi ve ölçü tamlığı istenen parçalan n üretilmesine kadar çok çeşitli kullanma amaçlan için değişik ölçü.biçim ve özelliklerde yapılmaktadır.Tez konusunun amacı,çok ince mikron boyutunda aşındırma yapmak suretiyle.malzemenin yüzey parlaklığının artınlmasını sağlamak ve/veya malzeme yüzeyini herhangi bir madde ile parlatmaktır.Prpjeye uygun olarak imalat gerçekleştirilmiş olup verimlilik deneyleri sonucunda makinanın amaçlara uygun olarak çalıştığı saptanmıştır.
Özet (Çeviri)
SURFACE POLISHING MACHINE DESIGN AND MANUFACTURE Master of Science Thesis Ayhan Koyuncu INSTITUTE OF GAZI UNIVERSITY SCIENCE AND TECHNOLOGY DECEMBER 1996 ABSTRACT Grinders are indispensable material. The grinders have been manufactured in different sizes.forms and features.for the requirments of the parts for the cleaning of surfaces, surface quality and exacteness of measurments.The purpose of the subject matter of the thesis is to ensure the polishing of the material by making grindings in finest micro dimensions or polishing of the surface of the material through the polishing with any material.The manufacture of grinders in accordance with the project have been materialised and it has been determined that grinders are functioning with the intended purposes as a result of the trials of effeciency.