Vorteile von rpa bei der automatisierung von geschäftsprozessen: Eine fallstudie in einem automobileunternehmen
RPA'nın iş süreçleri otomasyonu üzerindeki faydaları: Bir otomotiv şirketinde bir vaka çalışması
  1. Tez No: 552591
  2. Yazar: LEVENT SEMİH ÇALIŞKAN
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ SELÇUK KIRAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, İşletme, Computer Engineering and Computer Science and Control, Business Administration
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Almanca
  9. Üniversite: Marmara Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Enformatik Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme Enformatiği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 133
Özet
Bu çalışmada Robotik Süreç Otomasyonunun iş süreçleri otomasyonundaki faydaları incelenmiştir. Uygulamanın yapılabilmesi için RPA kullanan bir otomotiv firmasında yapılan proje esas alınmış ve proje çalışanları ile anket ve röportaj yapılmıştır. Bu çalışma ile hem RPA'nın faydaları konusunda literatüre katkı yapılmasının sağlanması hem de RPA kullanmak isteyen şirketlere yol gösterici olması hedeflenmiştir.
Özet (Çeviri)
In this study, the benefits of robotic process automation in the automation of business processes were exemined. In order to carry out the study, the project in an automotive company using RPA was analyzed and a questionnaire and interview were conducted with the project members. With this study, it is aimed to provide contribution to the literature about the benefits of RPA and to guide the companies that want to use RPA.