Analitik fonksiyonların katsayıları
  1. Tez No: 55341
  2. Yazar: ARMAĞAN ÖZÜN
  3. Danışmanlar: PROF.DR. ALTINTAŞ OSMAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 1996
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Hacettepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 64
Özet
IV ÖZET Dört bölümden oluşan bu tezin, 1. Bölümünde tez ile ilgili ön bilgiler ao verilmiştir. 2. Bölümünde; f(z) = z+ *Z\z? yalınkat fonksiyonlardan, yüdızü, konveks, yüdızüa yakın, konvekse yakm, oc-mertebeden yıldızü ve a-mertebeden konveks, a-mertebeden yıldızda yakın ve a-mertebeden konvekse yakın, tipik reel fonksiyonların katsayıları ile ilgili üst sınırlar bulunmuştur. 3. Bölümde; f(z) yalınkat, g(z) a-mertebeden yıldızü ve a (O < a < 1 ), p ( O (z) a-mertebeden yalınkat yüdızü olmak üzere bu fonksiyonların Hadamard çarpımları üe integral konvolüsyonlannın oluşturduğu sınıflara ait katsayı bağıntıları üe a ve p nın alacağı değerlere göre, katsayılarla ügili yeni sonuçlar elde edilmiştir. 4. Bölümde ise analitik fonksiyonların bazı alt sınıflarına ait katsayı bağıntıları bulunmuştur.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT This study consists of 4 chapters, the first of which includes the preliminary concepts. In the second chapter are found the upper bounds for the coefficients of starlike, convex, starlike of order a, convex of order a, close-to-starlike of order a, close-to-convex of order a, typically-reel, all of which are univalent. In the third chapter, including f(z) univalent, g(z) starlike of order a and a (0 (z) univalent starlike of order a. Moreover, new results related with coefficients according to the value of a, |3 are obtained. In the fourth chapter, the coefficiency relation which belongs to some subclasses of regular functions are discovered.