Joaquin Turina'nın gitar eserlerinin analizi ve icrası ile ilgili bir araştırma
A research on the analysis and interpretation of Joaquin Turina's guitar works
  1. Tez No: 554386
  2. Yazar: ORÇUN TERZİOĞLU
  3. Danışmanlar: PROF. DR. AHMET KANNECİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Müzik, Music
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Hacettepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Güzel Sanatlar Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Piyano Ana Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 65
Özet
Bu çalışma Joaquin Turina'nın gitar eserleri üzerine yapılmış bir araştırmadır. Çalışmanın“giriş”kısmında amaç ve yöntem anlatılmıştır. İkinci bölümde bestecinin yaşamına ve döneme değinilmiştir. Üçüncü bölümde bestecinin gitar eserlerine, op. 31 ve op. 36 katalog numaralı eserlerinin teknik analizine ve icraya yönelik bazı tavsiyelere yer verilmiştir.
Özet (Çeviri)
This work is a research on Joaquin Turina's guitar Works. In the“introduction”section of the work mentioned that sort of Turina. In the second part , the method of working is explained, In the third part about op. 36 and op. 61 are given some recommandation for technical analysis and about performing.