13. yy'da yazılmış olan Yusuf Kıssalarında alıntı kelimeler(Ali, Haliloğlu Ali, Süle Fakih, Seyyād Hamza)
Loan words in Yūsuf Kıssaları written in the 13th century(Ali, Haliloğlu Ali, Süle Fakih, Seyyād Hamza)
  1. Tez No: 555501
  2. Yazar: HALE ZEYBEK
  3. Danışmanlar: PROF. DR. EROL ÖZTÜRK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Türk Dili ve Edebiyatı, Turkish Language and Literature
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Türk Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Türk Dili ve Edebiyatı Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 288
Özet
Yüksek Lisans tezi olarak hazırlanan bu çalışmada 13. yy'da yazılmış olan Yūsuf kıssalarındaki (Ali, Haliloğlu Ali, Süle Fakih, Şeyyād Hamza) alıntı kelimeler ele alınmıştır. Giriş bölümünde incelenen eserlerdeki alıntı kelimeler hakkında çeşitli açılardan genel bir değerlendirme yapılmıştır. Her bir bölümde, bir eser alıntı kelimeler bakımından detaylı olarak incelenip sınıflandırılmıştır. İnceleme bölümünde ortaya çıkan veriler değerlendirilmiş ve elde edilen bulgular sonuç bölümünde sunulmuştur. Eserde başvurulan ve yararlanılan kaynakların yer aldığı kaynaklar ve alıntı kelimelerin listesinin verildiği ekler bölümleri yer alır. Anahtar kelimeler : 13. yy ait Yūsuf Kıssaları, Alıntı kelimeler
Özet (Çeviri)
In this study, which was prepared as a master's thesis, the loan words of the Yusuf kıssaları written in the 13th century taken from (Ali, Haliloğlu Ali, Süle Fakih, Şeyyād Hamza) are discussed. In the introduction section, a general evaluation has been made about the loan words in various aspects. In each section, a work is examined and categorized in detail in terms of loan words. The data obtained in the review section were evaluated and the findings were presented in the conclusion section. The work includes references to the sources of references and loan sections where the list of loan words is given. Keywords : 13th century Yūsuf Kıssaları, Loan words