Tedarik zinciri performansının ölçülmesi ve İstanbul'da bulunan lojistik firmalarının yapılarının incelenmesi
Investigation of the structures of companies within the assessment of supply chain performance in istanbul
- Tez No: 560320
- Danışmanlar: PROF. DR. NECDET ÖZÇAKAR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2019
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 141
Özet
Lojistik alanı gelişen dünya ile birlikte Türkiye'de en hızlı büyüyen birimlerdendir.Ülkemiz jeopolitik konumu itibari ile 2 kıtanın birleştiği ve Orta Doğu pazarının ortasında olduğu için lojistik sektörü için kritik bir pozisyonda bulunmaktadır ve bu gelişen dünya ile birlikte günden güne daha da önemi artmaktadır.
Özet (Çeviri)
Logistics field is one of the fastest growing fields in Turkey. Turkey is in a critical and strategic location for the Logistics sector. The main reason is stratigic location. Because of the country's geopolitical location, with the two continents merging and being in the middle of the East and West Trade markets, and with this developing world, the day-to-day growth is even more important and inevitable.