Farklı fitoplanktonlarla beslenen rotiferlerin çipura (sporus aurata) larvalarının yaşama oranına etkisi
  1. Tez No: 56106
  2. Yazar: İMDAT ÖKSÜZ
  3. Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. TURHAN ONGAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Su Ürünleri, Aquatic Products
  7. Yıl: 1996
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 28
Özet
Farklı Fitoplanktonlarla Beslenen Rotiferlerin Çipura (Sparus auraîa) Larvalarının Yaşama Oranına Etkisi: Bu çalışmada, Pınar Deniz Ürünleri A.Ş.nin kuluçkahanesinde yapay yeme geçiş öncesi farklı fitoplankton türleri ile beslenen rotiferlerin, çipura larvalarının yaşama oranına etkisi araştırılmıştır. Çalışma dört grup çipura larvası üzerinde yapılmıştır. Birinci grup çipura larvaları chlorella sp. ile beslenen rotiferlerle, ikinci grup Nannochloris sp. ile beslenen rotiferlerle üçüncü grup Isochrysis sp. ile beslenen rotiferlerle ve dördüncü grup Rhodomanos sp. ile beslenen rotiferler yapılmıştır. Denemeler 40. günde bitirilmiştir Çalışma sonucunda en yüksek yaşama oranı (% 12,1) Isochrysis sp. ile beslenen rotiferlerin kullanıldığı gruptan elde edilmiştir. Bunu sırasıyla Chlorella sp. (% 1 1,8), Nannochloris sp. (% 1 1.2) ve Rhodomonas sp. (% 10.8) işlemiştir. 28
Özet (Çeviri)
SUMMARY * The Effect of the Survival Rate of Sea bream (Sparus awata) Larvae Rotifers Feed Different Phytoplanktons. In this study, It was investigated of effect of rotifer which feeding different phytoplanktons of species until artificial feeds on the survival rate of sea bream larvae at the Pınar Sea Product Company in hatchery system. This study was carried out on the four groups of sea bream larvae. The first sea bream larvae group was tested with rotifers fed by Chlorella sp., the second group was tested with rotifers fed by Nannochloris sp., the third group was tested with rotifers fed by Isochrysis sp., and the fourth group was tested with rotifers fed by Rhodomonas sp. The trials were ended on the 40 th day. At the end of the study, the best of survival rate was established at the group of rotifers with feeding Isochrysis sp. (%12.1). This is followed Chlorella sp. (%11.8), Nannochloris sp. (%1 1.2) and Rhodomonas sp. (%10.8), respectively. 29