A comprehensive medical equipment management software system for increased patient safety
Hasta güvenliğini arttırmak için kapsamlı bir yazılım sistemi
  1. Tez No: 561348
  2. Yazar: NESLİŞAH AKYÜZ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ESİN ÖZTÜRK IŞIK, PROF. DR. ALİ YEKTA ÜLGEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Biyomühendislik, Bioengineering
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Boğaziçi Üniversitesi
  10. Enstitü: Biyo-Medikal Mühendislik Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Biyomedikal Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 74
Özet
Gelistirilen tıbbi ekipman sistemi, bir envanter, arıza yönetim süreci, bakım ve onarım süreleri, yönetim ve kalibrasyon, bakım ve önleyici bakım için bir program içerir. Sistem gerekli tüm bilgileri saklar, analiz eder ve bu bilgileri anlamlı grafik tablolara dönüstürür. Hata türlerini, arızaların ana sebebini ve her bir arıza için maliyet analizini raporlayabilir. Kullanıcı, bu bilgiye göre koruyucu bakımın sıklıgını belirler. Bu web projesi, Microsoft Azure Cloud Sistemi sunucusunda olusturulan SQL Server 2016 veri tabanındaki ASP.NET MVC 5 alanındaki Entity Framework Code First sistemi ile yazılmıstır. Sistemin gelistirmeleri, güncellenmeleri ve bakımı sistem kullanım halindeyken yapılabilir. Kullanıcılar kisiye özel sifreye sahiptir.
Özet (Çeviri)
A medical equipment system was developed to include the inventory of medical equipment, the failure management process, the maintenance and repair periods, the management and the scheduling for calibration and preventive maintenance. The software system keeps all necessary information, analyses and converts this information into meaningful results and graphical charts. It can report the failure types, the leading causes for the failures, and the cost analysis for each failure. The user determines the frequency for the preventive maintenance according to this information. Scheduling makes it easier to control and stick by the layout of the hospital process. This web-based software project was written by Entity Framework code first system in ASP.NET MVC 5 area on SQL server 2016 database, which was created on the Microsoft Azure Cloud System server. The upgrades and maintenance of the system could be done while the system is operational. The screens are limited by access authorisation of each type of user.