Neutrosophic esnek topolojik uzaylarda bazı temel kavramlar
Some basic notions on neutrosophic soft topological spaces
- Tez No: 563992
- Danışmanlar: DOÇ. DR. TAHA YASİN ÖZTÜRK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2019
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Kafkas Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 61
Özet
Bu tez çalışmasında, neutrosophic esnek topolojik uzaylar üzerinde neutrosophic esnek kümenin sınırı, neutrosophic esnek yoğun küme, neutrosophic esnek taban ve neutrosophic esnek alt uzay topolojisi kavramları çalışılmıştır. Çalışılan konu ile ilgili önemli teoremler ispatları ile verilmiş ve konu daha iyi anlaşılabilmesi için birçok örnekle desteklenmiştir.
Özet (Çeviri)
In this thesis, the notion of boundary of neutrosophic soft set, neutrosophic soft dense set, neutrosophic soft basis and neutrosophic soft subspace topology on neutrosophic soft topological spaces have been studied. The important theorems related to the subject have been given with their proofs and supported with many examples for better understanding of the subject.