Mersin ili Yenişehir ilçesinde bulunan 19.I.4 pafta 10664 ada 1 nolu parsel'de kazıklı temel uygulaması
Mersin Yenisehir district 19.I.threader 4 10664 the name of pile foundation in application no. 1 in the plots
- Tez No: 568423
- Danışmanlar: PROF. DR. AZİZ ERTUNÇ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
- Yıl: 2019
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Toros Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Endüstri Mühendisliği Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 91
Özet
Bu tez çalışması Mersin İli, Yenişehir İlçesi, Yenişehir Belediyesi sınırları dahilinde tapunun, 19.I.4 pafta, 10664 ada, 1 nolu parselde yapılmıştır. Yapılan jeolojik çalışmalar sonucunda temelin oturacağı seviye düşük dayanımlı olarak belirlenmiştir. Zeminin hemen altındaki tabakanın çok yumuşak ve gevşek olması temel açısından bir sorun teşkil etmektedir. Bu zemin şartlarından dolayı söz konusu olan yerde Kazıklı Temel uygulaması yapılmıştır. Bu uygulama ile, bu bölgede bulunan zemin şartlarına göre uygulanan Kazıklı Temel ile mevcut sorun düzeltilmiştir.
Özet (Çeviri)
The project of Mersin Yenişehir district, Yenişehir municipality within the boundaries of the deed, 19.I.Threader 4, 10664 island, is located on parcel No. 1. For the foundation of geologic studies done as a result of the lower strength was determined as the level where it sits. This is the ground for the application of pile foundation in place due to the conditions that are involved will be made. With this application, fixed the problem with the existing pile foundation in this area is intended to be applied according to soil conditions.