Unutulmaz Anlar (Kısa film)
Unforgettable moments Short Movie
- Tez No: 569219
- Danışmanlar: PROF. BÜLENT VARDAR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Radyo-Televizyon, Sahne ve Görüntü Sanatları, Radio and Television, Performing and Visual Arts
- Yıl: 2019
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Beykent Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Sanat Dalı
- Bilim Dalı: Sinema Televizyon Sanat Dalı
- Sayfa Sayısı: 91
Özet
Bu kısa film, yaşama yeniden başlayabilme cesaretinin önemine vurgu yapmaktadır. Ailesini kaybettikten sonra hayatının anlamsız olduğunu hisseden Kerim, sürekli onların öldürüldükleri anın kabusunu görerek yaşamaktadır. Fakat zaman ilerledikçe, hayatına girecek olan Samet ve Aslı ile hayatına yeniden anlam katmaya başlayacaktır. Samet, babalık duygusunun nasıl bir şey olduğunu, ona tekrar hatırlatacaktır. Aslı ise, gönlündeki kayıp acısını giderecek ve ona yeni bir yaşam için fırsat verecektir.
Özet (Çeviri)
This short film points about, importance of the courage, for the restarting of a new life. After losing his family, Kerim feels that his life is meaningless and is constantly awakened by the nightmares, of the moment they were killed. But as time progresses, he will meet with both Samet and Aslı, who will enter to his life. These people will begin to add meaning to the life he has. Samet will remind him again, how the feeling of a fatherhood is. Aslı will satisfy the pain of loss in his heart and give him the opportunity for a new love.