Mıttag-leffler polinomları ve özellikleri
Mittag-leffler polynomials and properties
  1. Tez No: 569716
  2. Yazar: NİHAL YILMAZ
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ NEJLA ÖZMEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Düzce Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 56
Özet
Bu tez beş bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm giriş kısmına ayrılmıştır. Bu tezin ne ile ilgili olduğuna dair kısa bir tanıtım ve Mittag-Leffler polinomlarının literatür özeti verilmiştir. İkinci bölümde önbilgiler ve diğer bölümlerde kullanılacak olan bazı tanımlar ve lemmalar verilmiştir. Üçüncü bölümde, Mittag-Leffler polinomu, deformed Mittag-Leffler polinomu ve modified Mittag-Leffler polinomunun tanımları ve bu polinomların özelliklerinden oluşmaktadır. Dördüncü bölümde Mittag-Leffler polinomu ve türleri için bilinear ve bilateral doğurucu fonksiyonlarını veren teoremler içerir. Burada verilen teoremlerin sonuçlarına ve uygulamalarına yer verilmiştir. Son bölümde bu tez için bazı sonuç ve öneriler sunulmuştur.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of five chapters. The first section is devoted to the introduction. A brief introduction to what this thesis is about and the literature summary of Mittag Leffler polynomials are given. In the second part, some definitions and lemmas are given. In the third chapter, Mittag-Leffler polynomial, deformed Mittag-Leffler polynomial and modified Mittag-Leffler polynomial are defined and their properties are given. The fourth chapter contains theorems for the Mittag-Leffler polynomials and their types, which give bilinear and bilateral generating functions. The results and applications of the theorems given here are given. In the last chapter, some conclusions and recommendations are presented for this thesis.