Sakarya İlinde konut sorununa ilişkin istatistiksel bir analiz
  1. Tez No: 56974
  2. Yazar: YAŞAR ÖDÜL
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ERSOY CANYÜREK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İstatistik, Statistics
  7. Yıl: 1996
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İstatistik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 74
Özet
ÖZET İnsanoğlu çağlar boyunca daha iyi şekilde barınma problemi ile karşıkarşıya kalmıştır. Barınma problemini karşılamak için bazen doğanın kendilerine sunduğu imkanlardan yararlanmış, bazen kendileri belirli çabalar sarf etmişlerdir. Son yıllarda barınma problemini çözmek için devlet müdahaleleri veya kooperatifler ile çözüm yolu aranmaktadır. İnsanların bu problemi kendi başlarına halletmeleri gittikçe güçleşmektedir. Nüfus ile orantılı olarak büyüyen konut problemine değişik çözüm yolları aranmaktadır. Bu araştırma Sakarya' daki konut problemini istatistiksel olarak incelemektedir. Aynı zamanda 2001 yılında Sakarya'daki konut sayısı ve ihtiyacı öngörülmüştür.
Özet (Çeviri)
SUMMARY Throughout history, human beings have faced the housing problem. In order to solve this problem, sometimes they have made use of the opportunities provided by nature and sometimes they themselves have made many attemts for the solution. Recently, goverment subventions and cooperatives have become the main solutions to the problem. Individual solution have become less effective and more difficult to achieve. Increasing demands for housing which is proportional to the increase in population have brought about various solution. In this paper, the housing problem in Sakarya a city in Turkey, was examined statistically. Additionally, the predicted housing demands in numbers was included for the year 2001 in Sakarya.