Ankara büyükşehir belediye sınırları içindeki soğuk hava depoları ile bu depolarda yaş meyve sebze muhafazasındaki sorunlar
The Cold storage and storage problems of fresh fruits and vegetables in Ankara
  1. Tez No: 5709
  2. Yazar: KADRİYE KALINBACAK
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. İLHAMİ KÖKSAL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Ziraat, Agriculture
  7. Yıl: 1987
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ankara Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bahçe Bitkileri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 58
Özet
ÖZET Yüksek Lisans Tezi ANKARA BÜYÜK5EHİR BELEDİYE SINIRLARI İÇİNDEKİ SO?UK HAVA DEPOLARI İLE BU DEPOLARDA YAŞ MEYVE SEBZE MUHAFAZASINDAKİ SORUNLAR Kadriye KALINBACAK Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Bahçe Bitkileri Anabilim Dalx Danışman: Doç. Dr. İlhami KOKSAL 1987 Sayfa: 52 Jüri : prof. Dr. Y. Sabit A?AO?LU Doç. Dr. İlhami KOKSAL Doç. Dr. İsmail KARAÇALI Bu araştırmada büyük tüketim merkezlerinden birisi olan Ankara İlinde mevcut soğuk haya depoları incelenmiş, bu depolarda muhafaza edilen yaş meyve ve sebze tür ve çeşitle ri saptanarak bunların nasıl bir sistem içinde depolandığı, bu sistemde ne gibi sorunlarla karşılaşıldığı/ depolama ka pasitesinin yeterli olup olmadığı tespit edilmeye çalışılmış ve bununla ilgili öneriler getirilmiştir. ANAHTAR KELİMELER: Ankara İlinde Soğuk Hava Depoları, Yaş Meyve ve Sebze, Muhafazası.
Özet (Çeviri)
II ABSTRACT Masters Thesis THE COLD STORAGE and STORAGE PROBLEMS OF FRESH FRUÎTS and VEGETABLES IN ANKARA Kadriye KALINBACAK Ankara University Graduate School of Natural and Applied Sciences Department of Horticulture Supervisor: Assoc. Prof. Dr. îlhami KOKSAL 1987, Page:52 Jury: Prof. Dr. Y. Sabit A?AO?LU Assoc» Prof. Dr. îlhami KOKSAL Assoc. Prof. Dr. îsmail KARAÇALI In this research, the cold stores, established in Ankara being one of the biggest consumption centres, are examined. There has been an attempt to determine the Fresh fruit and vegetables Kinds and varieties which are stored in these stores, in what sart of system these were stared, what Kind of problems were met in those systems, and whet her the capacity of cold stcres were sufficient or not. Furthermare, there has been made recammendations cancerning the storing of fruit and vegelatles. KEY WORDS, The cold stores in Ankara, Fresh Fruits and vegetables, storage.