Sonsuz
Infinite
- Tez No: 571306
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ TARIK AYLAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Radyo-Televizyon, Sahne ve Görüntü Sanatları, Radio and Television, Performing and Visual Arts
- Yıl: 2019
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Beykent Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İletişim ve Tasarım Ana Sanat Dalı
- Bilim Dalı: İletişim Sanatları ve Tasarım Sanat Dalı
- Sayfa Sayısı: 70
Özet
“Sonsuz”adlı kısa animasyon film hikaye olarak, zaman işleyişinin sonsuz bir döngü olduğunu anlamaktadır. Tüm canlılar için geçen bir saniye sayısal olarak aynı olmaktayken boyutsal ve hissedilen zaman rakamların dışında yer almaktadır. Yapılan çalışma bu ana fikre bağlı olarak soyut görseller ve insansı karakterler ile desteklenen bir üç boyutlu animasyon projesidir.
Özet (Çeviri)
The short animation film named“Infinite”tells that the time is an endless cycle. For all living beings, one second is same as numerically, while the dimensional and sensed time is outside of numbers. This project is a three-dimensional animation project supported by abstract visuals and humanoid characters.