Kütahya Dumlupınar Üniversitesi personelinin yerleşkeye erişiminde türel dağılımının belirlenmesi ve mevcut toplu taşımanındeğerlendirilmesi
Kütahya Dumlupınar University personnel's access to the locationdetermination of type distribution and current collectionevaluation
- Tez No: 584066
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ NURAN BAĞIRGAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
- Yıl: 2019
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Kütahya Dumlupınar Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 62
Özet
Bu çalışmada, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Personelinin Seyahat Sonlu Türel Dağılımının belirlenmesi, yolcuların ulaştırma türü seçimi üzerindeki etkileri incelenmiştir. Bu kapsamda, ilgili güzergâhtaki tüm ulaştırma türleri (özel araç, özel servis, üniversite servisi, toplu taşıma taşıtı) için, anket yoluyla toplanan veriler değerlendirilerek personelin türel dağılımı elde edilmiştir. Anket uygulamasından elde edilen verilerle türel dağılımda etkili olan değişkenler arasındaki ilişkiler çizelge ve şekillerle açıklanmıştır. Diğer taraftan; Kütahya kent merkezi ile Evliya Çelebi Yerleşkesi arasında toplu taşıma yapan otobüs hatlarında toplu taşıma etüdü yapılarak mevcut durum değerlendirmesi yapılmıştır. Yine bu çalışma kapsamında pik saatlerde yerleşkeye giren taşıt sayımları da yapılarak daha sonra yapılacak çalışmalarda kullanılacak veri tabanı oluşturulmuştur.
Özet (Çeviri)
This study, Kütahya Dumlupınar University Personnel's Determination of the Travel Endive Distribution Model, the effects of the passengers on the transportation type selection were examined. In this context, for all types of transport (private vehicle, private shuttle, university shuttle, public transport) on the relevant route, the data collected through the questionnaire were evaluated and the type distribution of the personnel was obtained. The relationships between the data obtained from the survey application and the variables that are effective in the generic distribution are explained in tables and figures. On the other hand; public transport surveys were conducted on public bus lines between Kütahya city center and Evliya Çelebi Campus. Again within the scope of this study, vehicle counts entering the campus during peak hours were also made and a database to be used in future studies was created.