Adana film festivali'nin kent imajına katkısı
Contribution of adana film festival to urban image
  1. Tez No: 591917
  2. Yazar: CAN KİLİMCİ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. MURAT SEZGİN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Halkla İlişkiler, Kamu Yönetimi, Sahne ve Görüntü Sanatları, Public Relations, Public Administration, Performing and Visual Arts
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Uşak Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 118
Özet
Günümüz küreselleşen dünyasında, her türlü bilgiye ulaşmanın oldukça kolaylaştığı gibi, artık dünyanın dört bir yanından mal ve hizmet edinmek de son derece basit hale gelmiştir. Bu durum, kurumlar arası rekabeti ortaya çıkartmış ve kurumların rakiplerinden farklılaşmayı ve markalaşmayı hedeflemesini sağlamıştır. Bu yüzden kurumlar hedef kitlelerinin zihinlerinde kendilerine yönelik oluşan izlenimleri olumlu yöne çevirmek için kendilerine olumlu imaj yaratma çabası içerisine girmiştir. Küresel ekonomik rekabet sadece kurumlarla sınırlı değildir, ülkelerin arasında da bir ekonomik rekabet bulunmaktadır. Bunun için ülkeler, turistik ve doğal güzelliklere sahip kentlerini turistlere açmak, ekonomik altyapısı bulunan kentlerine yatırımcı aramak gibi uğraşlara girmektedir. Kentlerine uluslararası yatırımcıların, turistlerin ve ziyaretçilerin gelmesi için ise aynı kurumların yaptığı gibi kentlerine bir imaj oluşturmaları gerekmektedir. Kent imajı oluşturmak için festival gibi etkinliklere başvurulmaktadır. Literatür taraması ve anket uygulamasına dayanan bu çalışmada Adana Film Festivali'nin kent imajına katkısının olup olmadığı incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
In today's globalized world, it has become extremely easy to obtain goods and services of all around the world, like it is easy to reach all kinds of information. This situation led to the competition between institutions and aimed to differentiate and brand differentiation from the competitors. For this reason, institutions have attempted to produce an optimistic image in order to turn the impression towards them in the minds of their target audience. Global economic rivalry is not only restricted with institutions, there is also an economic competition among countries. For this purpose, countries, tourist and natural beauty cities to open up to tourists, enter into the economic infrastructure of the city is looking to invest in investments. In order for international investors, tourists and visitors to come to their cities, they need to create an image for their cities as they do the same institutions. Activities such as festivals are used to create a city image. In this literature review based study and questionnaire application, it is examined whether Adana Film Festival contributes to city image.