Sirâcu'l-Âbidîn fî Şerhi'l-Erbeîn edisyon kritik
Siraj el-Abidin kırk Hadis açıklaması
  1. Tez No: 595523
  2. Yazar: MUHAMMED SALİH HOCAOĞLU
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ NURULLAH PEKER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Din, Religion
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Arapça
  9. Üniversite: Yalova Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Temel İslam Bilimleri Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Temel İslam Bilimleri Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 340
Özet
Hamd alemlerin Rabbi olan Allah'a mahsustur. Salat ve selam önderimiz, rehberimiz Hz. Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi ve sellem'in üzerine olsun. Beni şerî ilim talebeliğinin bir üyesi olmakla ve Rasul'ü aleyhisselâtuvesselâmın Hadis-i Şerif'ini bölüm olarak okumakla şereflendirdiği için Allah'a hamd ediyorum. Hak Teâla'dan amelimi, Kerim sıfatı için hâlis kılmasını niyaz ediyorum. Beni gönderilmişlerin efendisinin kelâmına, Hadis-i Şerif'e, hâdim olanlardan eylemesini de aynı şekilde niyaz ediyorum. Yüzlerine tüm kapıların kapandığı öğrencilere üniversitelerinde eğitimlerini tamamlama fırsatını sağladığı için Türkiye Hükûmeti'ne en samimi teşekkürlerimi sunuyorum. Daimî duaları ve teşvikleriyle bana destek veren anne babama çok teşekkür ediyorum. Öğretmenlerimden, hocalarımdan üzerimde emeği olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tavsiyeleriyle, rehberliğiyle desteğini benden esirgemeyen Dr. Nurullah Peker'e özellikle teşekkür etmek istiyorum. Allah Azze ve Celle hepsinden razı olsun. Araştırmalarımda bana yardımcı olan ilim talebesi arkadaşlarıma da çok teşekkür ederim. Kardeşlerime ve eşime de aynı şekilde bu süreçte yanımda oldukları için teşekkür ederim. Velhamdulillahirabbilãlemin.
Özet (Çeviri)
Praise be to Allah and prayers and peace be upon my master and beloved Prophet of Allah Mohammed, may Allah's prayers and peace be upon him. Thanks Allah for granted me the honor to join the students in the field of“Shria”science and the major of science of“Hadith”of Prophet Mohammed peace be upon him for specific I also ask Allah to make my work purely to his face and accept it, and make me worthy to be servant for the words of the master of the messengers, the best prayer be upon him. In addition, I thank the Turkish government for providing the opportunity for students to complete their education in their universities after the ways has been blocked. I thank my dear parents, the generous ones who gave me constant prayers and encouragement. I thank all my teachers and scholars, I especially mention the honorable supervisor Dr. Nurullah Peker and would like to thank and greeting him for his advices, guidance and support. I also thank everyone who helped me in my research of science students, and thank my brothers and my dear wife.