An analysis of religious imagery in Assassin's Creed Origins
Assassin's Creed Origins üzerine dini imgeleme analizi
  1. Tez No: 595579
  2. Yazar: ÖZGE MİRZA
  3. Danışmanlar: DR. SERCAN ŞENGÜN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Din, Güzel Sanatlar, İletişim Bilimleri, Religion, Fine Arts, Communication Sciences
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Oyun Tasarımı Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 64
Özet
Bu tez Ubisoft'un ünlü serisi Assassin's Creed'in başlangıç hikayesini anlatan Assassin's Creed: Origins oyunundaki dini imgeler üzerine bir araştırmayı amaçlıyor. Bir aksiyon- macera oyunu olan Assassin's Creed Origins, Ubisoft Montreal tarafından birkaç yıllık uzun bir çalışmanın ardından geliştirildi ve Ubisoft tarafından 27 Ekim 2017 tarihinde yayınlandı. Seri içerdiği zengin hikaye, karakterler ve tarihsel detaylar ile oyuncuya gerçekçi bir sanal dünya sunuyor. Video oyunları yarattıkları sanal dünyalar ile oyunculara bu dünyayı oluşturan semboller ve imgelerle yeni bir deneyim yaşama fırsatı sunuyorlar. İçinde yaşadığımız değişken toplumda video oyunları, dinin ne olduğunu ve nasıl işlediğini öğrenmemiz için önemli bir kaynak oluşturuyor. Gerçek hayattaki inanç sisteminin sanal dünyaların yapılandırılmasında kullanılması, dini araştırma konusu olarak daha önemli bir faktör haline getiriyor. Din video oyunları içerisine açıkça ya da gizli olarak yerleştiriliyor. Bu çalışmada, din ve oyun arasındaki bütünselliği göstermeyi amaçlıyor. Bu amaçla, oyun dünyası tasarımında kullanılan dini daha anlamlandırabilmek için üç ana çerçeve izlenecek: oyunun kaynağı, oyun karakterleri ve oyunun içeriği.
Özet (Çeviri)
This thesis presents a study of religious imagery analysis in Assassin's Creed: Origins, a game from one of the Ubisoft's famous and great franchise Assassin's Creed Origins. Assassin's Creed Origins is an action-adventure video game designed by Ubisoft Montreal and produced by Ubisoft on October 27, 2017. The game includes enormous virtual world with storytelling, characters, and real historical context. The virtual worlds implemented by video games provide players with the opportunity to engage with virtual reality exhibited by symbols and imagery. Video games can be crucial to learning what religion is, does, and intends to do in a changing contemporary society. Religion is an essential factor in virtual world themes, which reflects religious symbols in the protagonist religious-life. Religion locates either distinctly or indistinctly in video games. This study practices a holistic appearance in understanding games and religion. It presents a framework of three key areas where religious themes command: game context, game characters, and game content.