Levrek (Dicentrarchus labrax) larvalarının kortizol seviyeleri üzerine ticari besleme prosedürünün etkileri
The effects of commercial feeding procedure on cortisol levels of sea bass (Dicentrarchus labrax) larvae
  1. Tez No: 601880
  2. Yazar: OĞUZ BİÇER
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ORHAN DEMİR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Su Ürünleri, Aquatic Products
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Su Ürünleri Yetiştiriciliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 36
Özet
Bu çalışmada levrek larvalarının (Dicentrarchus labrax L. 1758) kortizol seviyelerine ve larvaların proteaz aktiviteleri üzerine mikropartikül yemlerin [O.range start (100-200µm, 200-300µm), Gemma Wean (150-300µm, 200-400µm), Samba (300-500µm)] ve zenginleştirilmiş canlı yemlerin [Rotifer, Artemia naupli ve metanaupli] etkilerinin belirlenmesi amaçlanmıştır. Levrek larvalarının proteaz aktiviteleri 22,98 U/mg protein (51. Gün) - 255,63 U/mg protein (11. Gün) arasında değişmiştir.
Özet (Çeviri)
In this study, it is aimed to determine the effects of microparticles feeds [O.range start (100-200µm, 200-300µm), Gemma Wean (150-300µm, 200-400µm), Samba (300-500µm)] and enriched live foods [Rotifer, Artemia naupli ve metanaupli]on cortisone levels of sea bass larvae (Dicentrarchus labrax L. 1758) and protease activities of larvae. Protease activities of sea bass larvae have changed between 22.98 U/mg protein (51 th) and 255.63 U/mg protein (11 th).