İklim değişikliği, Paris Anlaşması COP21, küresel ısınma sorunları ve sera gaz üretimi : Demokratik Kongo Cumhuriyeti örneği
Climate change, Paris agreement COP21, the global warming issues and the greenhouse gas production: As the Democratic Republic of Congo
  1. Tez No: 604899
  2. Yazar: HUGO KABALU
  3. Danışmanlar: PROF. DR. AHMET KAVAS
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Public Administration, International Relations
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Medeniyet Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 95
Özet
İklim değişikliği konusu güncelliğini koruyan önemli bir konudur. Bu konuyla ilgili son yıllarda yapılan önemli araştırmalar söz konusu değişikliğin tahlillerini ortaya koymaktadır. Atıkların gazları atmosferde kalmakta ve gezegende karbondioksit gazı üretiminde büyük bir artışa sebebiyet vermektedir. Tezimizde Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde küresel ısınma ve sera gazlarının korunması konularına yoğunlaştık, Çalışmamızda konuyla ilgili Akademik Literatürü okuyup akademik metot dâhilinde tezimizi yazdık. Demokratik Kongo Cumhuriyeti Hükümeti'ne gerekli olan unsurları sağlamak için, ülkenin sera gazları emisyonları üzerindeki etkileri açısından faaliyet alanlarını ve faaliyetlerini daha önemli görme konusunu gündeme getirmektedir. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesini onaylayıp üye olmak suretiyle Demokratik Kongo Cumhuriyeti kabul ettiği hükümlere uygun olarak ve Demokratik Kongo Cumhuriyet'in ormansızlaşma oranını düşürmek, mücadele etmektedir, küresel ısınmaya karşı karşıyadır, ulusal bir program geliştirilmesi amacıyla bu yazılmaktadır.
Özet (Çeviri)
Climate change is an important issue that remains up to date. Many important researches on this subject in recent years reveal the analysis of this change. The gases of the wastes remain in the atmosphere and cause a large increase in the production of carbon dioxide gas on the planet. In this work it presents a synthesis of current knowledge on the subject. In other words it will be issue to review the sectors of activities, activities more important from the point of view of their impact on the emissions of greenhouse gases in Democratic Republic of the Congo in order to provide the Government of the Democratic Republic of the Congo the elements necessary for the development of a national program to eradicate the global warming, in accordance with the provisions to which the Democratic Republic of the Congo has subscribed by ratifying and acceding to the United Nations Framework Convention on Climate Change and the Democratic Republic of the Congo struggle to reduce its rate of deforestation.