Front-end web development frameworks and the confusion of choosing one of them
  1. Tez No: 605078
  2. Yazar: GORAN SHERKO JAWDAT JAWDAT
  3. Danışmanlar: Assist. Prof. Dr. ÖVGÜ ÖZTÜRK ERGÜN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 79
Özet
Web Geliştirme, web sitesi oluşturma işlemidir ve oldukça karışıklı bir süreç olabilir eğer önceden kendimizi iyi hazırlanmış değilsek. Front-end Web Development, web sitesinin user interfacei oluşturmakla ilgili olan sürecin bir parçasıdır, ve kullanıcının gördüğü ve etkileşime girdiği her şeyi yaratmak anlamına geliyor. Bir web sitesi oluşturma işlemi çok zaman alabilir, onun için çerçeveler yüksek kaliteli ve daha az tekrarlayan kod yazmak için kullanılır. Neticede, daha az zaman ve para tüketmenize yardımcı olur. Ancak, sektördeki çok sayıda çerçeve, geliştiricilerin projeleri için hangisini kullanacaklarını bilmedikleri bir karışıklığa neden olmaktadır. Web siteniz için doğru çerçeveyi seçmek çok önemlidir, çünkü çok fazla zaman kazanmanıza veya kaybetmenize neden olabilir, işte onun için bu teis burada yer almaktadır. Bu tez, farklı spesifik projeler için doğru çerçevenin seçilmesine yardımcı olacaktır ve neden her proje için tek bir ideal çerçeve olmadığını açıklayacaktır.
Özet (Çeviri)
Web development, which is a process of creating a website, can be a quite frustrating process if not well prepared for in advance. Front-end web development is part of the process that is related to creating the user interface of the website, which means creating almost anything that user sees and interacts with. Since the process of building a website can be time-consuming, frameworks are used in order to write high quality and less repetitive code, and in result, save time and money. But the huge number of frameworks in the industry lead developers to a confusion where they do not know which one to use for their project. Choosing the right framework for your website is very critical since it can lead you to save or lose a lot of time, and that is where this thesis comes to help. This thesis will assist in choosing the right framework for different specific projects and explain why there is no one ideal framework for every project.