Using agile methodologies to develop self-service business intelligence solution
Self servis iş zekası çözümünü geliştirmek için çevik metodolojileri kullanmak
- Tez No: 605729
- Danışmanlar: Assoc. Professor. OĞUZ BAYAT
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2018
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bilişim Teknolojileri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 73
Özet
Pazar çok önemli bir şekilde değişti ve karar vericiler işleriyle ilgili daha fazla soyut görüşe ihtiyaç duyuyorlar, yeni bir İş Zekası modeli kendi sınırlarını doldurmak için ortaya çıktı ve Self-Service BI olarak adlandırıldı, fakat bu problemi çözmedi; Bu çalışma, Self-Service BI çözümünü oluşturmak için en uygun Agile geliştirme metodolojisini seçmeyi araştırmaktadır, bu hipoteze cevap vermek için bir vaka çalışması olarak test edilen bir toptan satış şirketi
Özet (Çeviri)
The market is changed in very dramatically manner, and the decision makers need a more of abstract views about their business, a new model of Business Intelligence appeared to fill their limitations is called Self-Service BI, but it didn't solve the problem; this study is searching about choosing the most appropriate Agile development methodology and adapt it to build the Self-Service BI solution, a wholesale company as a case study has been tested to answer this hypothesis