Multi-platform generic dynamic web patterns
Çoklu platform genel dinamik web patterleri
  1. Tez No: 610965
  2. Yazar: MUSTAFA ABDULKHUDHUR JASIM
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ SEFER KURNAZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 72
Özet
Genel web tabanlı yazılım uygulamaları geliştirmek karmaşık ve pahalıdır. Yazılım çözümleri her platformun, teknolojinin ve mimarinin davranış ve ortamını anlamalıdır. Çalışmanın amacı, dinamik web geliştiricilerinin üç platformu için genel bir web deseni üreteci üretmektir: Java EE, PHP Net. MVC'nin genel tasarım mimarisini (Model-View-Controller) kullandık. Özel teknolojilerine dayanarak, MVC içindeki her katmanın analizi analiz edilebilir. Araştırılmakta olan teknolojilerin listesi aşağıdaki gibidir: Katmanlar: Java EE: JSF ve JSP .NET: Razor ve Blade .NET; PHP: Dal ve Bıçak; denetleyiciler katmanı: Java EE: Bahar MVC .NET: .NET Framework. PHP: Laravel; Model Katmanları: Java EE: Hazırda Beklet ve EclipseLink. Teklifimizi doğrulamak için derslere öğrenci kaydı için bir yazılım geliştirdik. Uygulama daha önce tarif edilen tüm platformlar, teknolojiler ve mimariler temelinde gerçekleştirildi. Dinamik web işlevselliğini test etmek için fonksiyonel bir test yapılmıştır. Kuralların, özelliklerin ve yapıların tanımlanmış belirli platformlar tarafından takip edildiğini doğrulamak için uyumluluk testleri de yaptık.
Özet (Çeviri)
It is complex and expensive to develop generic web-based software applications. Software solutions must understand each platform, technology and architecture's behavior and environment. The objective of the work is to produce a generic web pattern generator for three platforms of dynamic web developers: the Java EE, PHP Net. We have used the generic design architecture of the MVC (Model-View-Controller). Based on their specific technologies, the analysis of each layer within MVC can be analyzed. The lists of technologies being explored are as follows: Layers: Java EE: JSF and JSP .NET: Razor and Blade .NET; PHP: Twig and Blade; controllers layer: Java EE: Spring MVC .NET: .NET Framework. PHP: Laravel; Models Layers: Java EE: Hibernate and EclipseLink. We have developed a software application for student enrolment in courses to validate our proposal. The application has been implemented on the basis of all previously described platforms, technologies and architectures. A functional test to test the dynamic web functionality has been conducted. We have also conducted compliance tests to verify that the rules, specifications and structures have been followed by the specific platforms defined.