Obstacles of the e-management in Iraq
ı
- Tez No: 610966
- Danışmanlar: DOÇ. DR. OĞUZ BAYAT
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2019
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 67
Özet
Bu belgede, Irak devlet kurumlarının elektronik yönetimi uygulamak için karşılaştıkları engelleri gösterdik. Bu çalışma ile ilgili çalışmaların yayınlandığı en fazla sayıdaki konuyu ele aldık. Literatür taraması yaparak ve bu alandaki bazı profesyonellerle buluşarak sorularımızı tasarladık. Bu araştırmayı Bağdat'ta yaptık çünkü kilit bilgi verici bilgiler Bağdat'taydı ve Irak'ın başkenti. Anket internet üzerinden kamu çalışanları arasında dağıtıldı. Kurumların birçoğunun örgütsel ve teknik konular olduğu bir takım sorunlar ve gerçek zorluklar bulduk.
Özet (Çeviri)
In this document we have shown the obstacles that Iraqi governmental institutions faced to apply the electronic management. We have covered the most issues in this study that related works has been published. By the literature review and meeting with some professionals in this field of study we designed our questions. We conducted this research in Baghdad city because the key informative were in Baghdad and because it is the capital of the Iraq. The survey was distributed among governmental employees through the internet. We found a number of issues and real challenges that institutions have, most of them were organizational and technical issues.