Weak λ −statistical convergence
Zayıf 𝜆 −istatistiksel yakınsaklık
  1. Tez No: 615136
  2. Yazar: KOSRAT OTHMAN MOHAMMED
  3. Danışmanlar: Prof. Dr. ÇİĞDEM BEKTAŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Fırat Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Analiz ve Fonksiyonlar Teorisi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 36
Özet
Üç bölümden oluşan bu tezin ilk bölümünde konuya ilişkin bazı temel kavramlar verilmiştir. İkinci bölümde, istatistiksel yakınsaklık, zayıf yakınsaklık, zayıf istatistiksel yakınsaklık, istatistiksel olarak yakınsaklık ve zayıf istatistiksel yakınsaklık araştırılmış ve bunlar arasındaki ilişkiler ele alınmıştır. Son bölümde dereceden zayıf istatistiksel yakınsaklık ve dereceden zayıf toplanabilirlik ve bu kavramlar arasındaki ilişki verilmiştir.
Özet (Çeviri)
In the first part of this thesis is consisting of three chapters, some basic concepts related to the subject are given. In the second part, statistical convergence, weak convergence, weak statistical convergence and statistically convergence and weak statistically convergence are investigated and the relations between each of them are given. In the last part weakly summable of order and weakly statistically convergence sequence of order were defined and the relations between these concepts are given.