14-17 yaş öğrencilerin fiziksel uygunluk düzeylerinin incelenmesi
Investigation of physical fitness levels of 14-17-year-old students
  1. Tez No: 618383
  2. Yazar: ATİLLA BÜLBÜL
  3. Danışmanlar: PROF. DR. YAHYA POLAT
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Spor, Sports
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Erciyes Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Hareket ve Antrenman Bilimleri Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Hareket ve Antrenman Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 61
Özet
Araştırmada gönüllülerin yaş, boy, kilo, deri altı yağ yüzdeleri, ekstremite uzunlukları, ekstremite çap değerleri, ekstremite çevre değerleri, reaksiyon zamanları, yirmi metre sprint, Max.VO2, dikey sıçrama, esneklik ve pençe kuvveti parametreleri ölçülmüştür.
Özet (Çeviri)
A total of 400 volunteer high school students, 240 female students and 160 male students, aged 14-17, participated in the study. In the study, the age, height, weight, subcutaneous fat percentages, limb lengths, limb diameter values, limb circumference values, reaction times, twenty-meter sprint, Max.VO2, vertical jump, flexibility and claw force parameters were measured.