The role of gender, job characteristics, job satisfaction, and organizational commitment as a determinant of organizational citizenship behavior among the workers of welfare organization
Refah örgütü çalışanları arasında örgütsel vatandaşlık davranışının belirleyicisi olarak cinsiyet, iş özellikleri, iş doyumu ve örgütsel bağlılığın rolü
  1. Tez No: 618839
  2. Yazar: POURIA MOTALEBI
  3. Danışmanlar: PROF. DR. AKIN MARŞAP
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İstanbul Aydın Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 156
Özet
Bu tezin amacı, toplumsal cinsiyet ve iş özellikleri ile iş tatmininin rolünü ve aynı zamanda sosyal güvenlik çalışanları arasında örgütsel vatandaşlık davranışının belirleyicisi olarak örgütsel bağlılığı incelemektir. Bu çalışma, tanımlayıcı-korelatif bir taslak şeklinde gerçekleştirildi, 2018 yazında, çalışmanın istatistiksel demografisi Batı Azerbaycan Bölgesi Refah Örgütü'nün (IRAN) tüm çalışanlarını içeriyor. Tesadüfi örnekleme Cochran tablosuna dayanmaktadır.
Özet (Çeviri)
The purpose of this thesis was to investigate the role of gender and job characteristics and job satisfaction also organizational commitment among welfare workers as a determinant of organizational citizenship behavior. This work was carried out in the form of a descriptive-correlative outline, during the summer of 2018, the statistical demographics of the study includes all workers of the West Azerbaijan Region Welfare Organization (IRAN). Random sampling based on the Cochran table chosen as statistical samples.