Esnek kümeler ve esnek topolojik uzaylar
Soft sets and soft topological spaces
  1. Tez No: 621499
  2. Yazar: TUĞBA KARAGÜLLE
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. MUSTAFA HABİL GÜRSOY
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İnönü Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 58
Özet
Bu yüksek lisans çalışması dört bölümden oluşmaktadır. Tezin giriş bölümünde, bu tezde ele alınacak esnek kümeler ve özelliklerinin çıkış noktasından bahsedildi. İkinci bölümde tezde kullanılacak esnek kümeler ve özellikleri sunulduktan sonra üçüncü bölümde esnek topoloji, esnek topolojik uzay ve özelliklerine yer verildi. Son olarak dördüncü bölümde esnek bağlantılı topolojik uzaylar ve özellikleri incelenerek“esnek lokal yol bağlantılı topolojik uzay”ın tanımı yapıldı ve özellikleri üzerinde duruldu.
Özet (Çeviri)
This master thesis consists of four chapters. In the introductory part of the thesis, the soft sets discussed in this thesis and the emergence of the features of soft sets are mentioned. In the second part, soft sets and the properties of soft sets are explained. In the third chapter, soft topology, soft topological space and its features are determened in detail. Finally, in the fourth chapter, the soft connected topological space and their properties are by examining, the de nition of the“soft locally path connected topological space”is made and its properties are emphasized.