5N1K ASİA (İp ve Kalem)
5W 1H ASİA (Rope and Pen)
  1. Tez No: 624290
  2. Yazar: AYFER SELAMOĞLU
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. CENGİZ ASİLTÜRK
  4. Tez Türü: Sanatta Yeterlik
  5. Konular: Sahne ve Görüntü Sanatları, Performing and Visual Arts
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Sanat Dalı
  12. Bilim Dalı: Sinema Televizyon Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 48
Özet
Asia İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden yeni mezun, idealist bir genç kızdır. Mezuniyet sonrası etik ve idealist değerleri esas alarak gazetecilik mesleğini yapmaya çalışır. Ancak medya-siyaset-ticaret ilişkileri ve medyada bu ilişkilere dayalı oluşturulan yapılanma Asia'nın tarafsız ve ilkeli gazetecilik yapma ideallerinin önüne birer engel olarak dikilecektir. Asia hem arkadaşlarının hem değer verdiği gazetecilerin ve hem de kendi yaşadığı deneyimler sonrasında basın meslek ilkeleri ile basında her dönem hakim olan güç ve çıkar ilişkilerini sorgulamaya başlar.
Özet (Çeviri)
Asia is a young journalist who graduated from the communication faculty. After graduation she tries to work on the basis of ethical and idealistic values as taught by her family and post-graduate teachers. But media-politics-trade associations and structuring based on these in the media, it will be an obstacle to Asia what she wants to work as an objective and principled journalist. Asia queries and criticize the press with her friends, important journalists and her experiences…