Hich is more creative in advertising artificial intelligence machine or human being
Reklam yapay zeka makinesi veya insan oluşması reklamında daha yaratıcı
- Tez No: 628868
- Danışmanlar: DR. ŞAFAK ŞAHİN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Reklamcılık, İşletme, Advertising, Business Administration
- Yıl: 2020
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Yönetim Bilimleri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 56
Özet
Creativity is a word we use to describe thing that's incredible and different, and from creativity we created our world right now and God created everything in this universe with this concept. When creativity exist everything looks different and great and we use this in advertising as most companies try to make most creative advertisements to reach to consumer heart and make them like there products, so as know we are heading toward new level of technology which is artificial intelligence ( AI ) we want to see is human creativity will still be needed with exist of artificial intelligence machines and technologies as they will be smart enough to make it own decisions and searches for big data to get to right consumer and make them buy the product so will that eliminate human in advertising or it will still be needed to make most appropriate advertisement .
Özet (Çeviri)
Yaratıcılık, inanılmaz ve farklı şeyleri tanımlamak için kullandığımız bir kelimedir ve yaratıcılıktan şu anda dünyamızı yarattık ve Tanrı bu evrendeki her şeyi bu kavramla yarattı. Yaratıcılık var olduğunda her şey farklı ve harika görünüyor ve bunu çoğu şirket tüketici kalbine ulaşmak için en yaratıcı reklamlar yapmaya ve onları orada ürünler haline getirmeye çalıştığımız için reklamda kullanıyoruz, böylece bildiğimiz gibi yapay zeka olan yeni teknolojiye doğru ilerliyoruz (AI) yapay zeka makineleri ve teknolojileri ile insan yaratıcılığına hala ihtiyaç duyulacağını görmek istiyoruz, çünkü kendi kararlarını verecek kadar akıllı olacaklar ve doğru tüketiciye ulaşmak ve ürünü satın almalarını sağlamak için büyük veriler arıyorlar. Reklamda insanı ortadan kaldıracak ya da en uygun reklamı yapmak için hala gerekli olacaktır.