Yönetim düşüncesinin yeni boyutları ve öğrenen yönetici profili
The New dimensions of management thought and the the profile of the learning manager
  1. Tez No: 62927
  2. Yazar: HİDAYET SARI
  3. Danışmanlar: PROF. DR. İ. HAKKI DÜĞER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 1997
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Dumlupınar Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 139
Özet
ÖZET Yönetim düşüncesinin yeni boyutları ve öğrenen yönetici profilini çalışmamızın temeli olarak aldık. Yönetim düşüncesinin evrimi ve yönetim düşüncesinin klasik ve modern eğilimleri konularında meydana gelen yenilikleri tesbit etmeye çalıştık. Yönetim düşüncesinin yeni boyutları, Globalleşen günümüz dünyasındaki ekonomik, siyasi ve teknolojik değişimler eşliğinde gelişme gösteren yeni yönetim anlayışları çalışmamızın odak noktasını oluşturmaktadır. Çalışmada öğrenen yönetici profili kısmında lider ve vasıflarına yer verilmiştir. Son olarak görev yaptığım 100. Yıl Gümüş Madeni işletmesi'ndeki yöneticilerin öğrenen yönetici profiline göre değerlendirilmesi yapılarak çalışma tamamlanmıştır.
Özet (Çeviri)
SUMMARY The new dimensions of management thought and the profile of the learning manager were accepted as a fundamentel component for our study. ( We tried to indicate that; the changes in the field of evolution of the management thought and also on subject of modern and classical trends. With the new dimensions of the management thought, on the other hand, the new managemental studies which are improving parallelly with economic, political and technological changes in the globalasing world, became the core of our study. On our study, in the section of learning manager, the leader and his functions were descussed. As a result; 100. Yıl gümüş Madeni işletmesi where I have been working there for many years, in this company, managers who were argued according to the learning Manager Profile on that study, with this argument it has been finished.