Dijital oyun & sinema: Recontact film örneği
Digital game & cinema: Recontact movie example
  1. Tez No: 635629
  2. Yazar: ERAY DİNÇ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. OĞUZ MAKAL
  4. Tez Türü: Sanatta Yeterlik
  5. Konular: Güzel Sanatlar, Fine Arts
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Sanat Dalı
  12. Bilim Dalı: Sinema Televizyon Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 96
Özet
Dijital oyun ve sinemanın harmanlanmasını amaçlayan film örneği ''Recontact Istanbul: Eyes of Sky'', geleneksel sinema dili ve sinematografisiyle, dijital oyun sanatının interaktif uzantılarını birleştirmiştir. 360 derece video kameralar gibi yenilikçi kayıt teknolojileri de anlatıya dahil edilmiş ve senaryo için izleyicinin tercihleriyle tamamlanabilir bir metod kullanılmıştır. Hikayesiyle dijital çağda geleceğin suçlarını irdeleyen bir polisiye olarak, gerçek ve dijital dünya arasındaki ikilem deneysel bir biçimde sorgulanmıştır. i
Özet (Çeviri)
The movie example“Recontact Istanbul: Eyes of Sky”, which aims to blend digital games and cinema, has combined the interactive extensions of digital game art with traditional cinema language and cinematography. Innovative recording technologies such as 360 degree video cameras are also included in the narrative and a method that can be completed by the viewer's preferences is used for the scenario. The dilemma between the real and the digital world has been experimentally questioned, as a crime scene that explores the crimes of the future in the digital age with its story. ii