Blok zinciri teknolojisi temelli kitlesel fonlama üzerine bir inceleme
An overview about blockchain technology based crowdfunding
  1. Tez No: 636228
  2. Yazar: SEÇKİN KARA
  3. Danışmanlar: PROF. DR. GÖKTUĞ CENK AKKAYA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Dokuz Eylül Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Finans Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 104
Özet
Her ikisi de yeni ve güncel kavramlar olan blok zinciri teknolojisi ve kitlesel fonlama bu çalışmada anlatılmış ve blok zinciri temelli kitlesel fonlama incelenmiştir. Bu bağlamda her iki kavram anlatılmış ve gerek blok zinciri teknolojisinin getirdiği yenilikler gerekse blok zinciri temelli kitlesel fonlamanın süreçler bazında getirileri değerlendirilmiştir. Bunun yanında blok zinciri temelli kitlesel fonlama olarak adlandırılabilecek kripto para arzları da çalışmada yer almaktadır.
Özet (Çeviri)
Blockchain technology and crowdfunding, both new and current concepts, are explained in this study and blockchain-based crowdfunding is examined. In this context, both concepts are explained and both the innovations of blockchain technology and the benefits of blockchain-based crowdfunding on the basis of processes are evaluated. In addition, initial coin offerings, which can be called blockchain-based crowdfunding, are also included in the study.