Doktorların hastane algılaması ve pazarlama planlaması
- Tez No: 63682
- Danışmanlar: DOÇ. DR. SEMRA AYTUĞ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 1997
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Dokuz Eylül Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Hastane ve Sağlık Kuruluşlarında Yönetim Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 101
Özet
ÖZET Modern pazarlama anlayışına göre işletmenin temel amacı müşterinin istek ve gereksinimlerini tatmin etmek ve dolayısıyla kar etmektir. Özel sağlık kuruluşlarının hedef pazarları doktorlardır. Bu nedenle doktorların hastane algılamaları önemlidir. Bu araştırmada doktorların hastane algılamaları ölçülmüştür. Ayrıca bu araştırmada hastane yöneticilerinin çıkan sonuçlar doğrultusunda pazarlama planları yapmaları ve bu sonuçlara göre pazarlama stratejilerini geliştirmeleri amaçlanmaktadır.
Özet (Çeviri)
II ABSTRACK In concept of modern marketing, the primer aim of business is to satisfy the respects and necessity needs of the customer and consequently making a profit. Target markets of special health care organisations are doctors. That's why hospital perception of the doctors is important. By this investigation, the hospital perception of the doctors is reasered. In this investigation, it's aimed at the hospital manager, to make marketing plans and advance their marketing strategy according to these results.