Ermittlung von erfolgsfaktoren in erpprojekten (enterprise resource planning) und auswirkungen korrekter praktiken aufdas projektteam
SAP kurumsal kaynak planlama (ERP) projelerinde başarı faktörlerinin belirlenmesi ve doğru uygulamaların proje ekibine etkisi
  1. Tez No: 641124
  2. Yazar: SEFA EMREHAN KAHRAMAN
  3. Danışmanlar: DR. SELÇUK KIRAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: Almanca
  9. Üniversite: Marmara Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Enformatik Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme Enformatiği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 99
Özet
Teknolojinin hızlı gelişimi şirketlerde yaygın bir olgu olmasına karşın, firmaların yeni teknolojileri kullanma şekilleri ve uygulamaları proje yönetimine göre değişkenlik gösterebilir, çünkü çalışanlar ve şirketlere göre birbirinden farklıdır. Bu çalışma, SAP Implementasyon projelerinde, ağırlıklı olarak da SAP danışmanları ve kullanıcıları arasındaki uygulamalara ilişkin motivasyonları, bir anket çalışmasıyla incelenerek proje yönetiminin, çalışan memnuniyetini nasıl belirlediğini araştırmak için yapılan bir girişimdir. SAP Danışmanı ve Kullanıcılarından oluşan toplam 253 katılımcının katıldığı anket verileri kullanılarak güvenilirlik analizi, ANOVA Testi, T-testi, Ki-kare bağımsızlık testi, Regresyon ve Korelasyon analizleri temel alınarak araştırmanın içyüzünün anlaşılması amaçlanmıştır.
Özet (Çeviri)
Although the rapid development of technology is a common phenomenon in companies, the way companies use new technologies and their practices may vary according to project management because they are different from each other according to employeesand companies. This study is an attempt to investigate how project management determines employee satisfaction by examining the motivations related to applications between SAP consultants and users in SAP implementation projects, with a survey study. It was aimed to understand the insight of the research based on reliability analysis, ANOVA Test, T-test,chi-square independence test, regression and correlation analysis by using survey data from 253 participants, consisting of SAP Consultants and Users.